Používáte zastaralý prohlížeč, který už se běžně nepoužívá. Pro správné zobrazení si prosím stahněte nový Internet Explorer nebo si stáhněte jiný prohlížeč. Například Google Chrome nebo Mozilla Firefox

Zavřít

Domácí pracovna: Jak ji zařídit chytře? Máme tipy!

Být na volné noze či pracovat z domu není v dnešní době nic neobvyklého. I mnoho firem s klasickými pracovními místy dopřává svým zaměstnancům možnost tzv. homeoffice. Jediné, co očekávají, je splněná práce. Je tedy nutné si uvědomit, že práce z domu vyžaduje obrovskou disciplínu a organizovanost. Volný režim totiž často svádí k prokrastinaci v podobě sledování nekonečných seriálů nebo v lepším případě neodkladný úklid. Zkrátka ke všemu, od čeho jste v klasické kanceláři izolovaní.  Jak?

Najděte si prostor, který podpoří vaši tvořivost

Věřte nebo ne, důležitým kritériem je prostor, který pracovně vyčleníme. V ideálním případě by měla mít vlastní pokojíček. Pokud to váš dům či byt neumožňuje, najděte si alespoň místečko někde „bokem“ a co nejdál od televize.

Vhodný kancelářský nábytek, jako je pohodlná pracovní židle a kvalitní pracovní stůl, přispívá k tomu, aby vám šla práce pěkně od ruky.  Pracujete-li doma pravidelně, vyplatí se pořídit stůl s regulovatelnou výškou a pracovní deskou. V klasickém případě bývá optimální výška stolu 72 – 75 cm.

Pracovna Denver - k prohlédnutí tady CZ | SK

Kvalitu nepodceňte ani u pracovní židle. S ergonomicky tvarovanou opěrnou plochou se vyhnete bolavým zádům. Židle musí umožňovat správně došlápnout celou plochou chodila na zem, a to bez krčení nohou. Čalounění je pak věc vkusu, ale dbejte na to, aby byl materiál prodyšný a dal se dobře čistit.

Tip: Pracovní stůl by měl být umístěný ideálně k oknu čelem do prostoru s židlí zády ke zdi. Vyhnete se tak obsesivní tendenci kontrolovat prostor za sebou.

Nezapomínejte na úložné prostory

V současné době není problém sehnat různé pojizdné kontejnery nebo policové regály. Díky tomuto vybavení budete mít v dosahu všechny potřeby, které k práci potřebujete a zároveň vám na stole nebude nic překážet.

Z materiálů určitě volte lamino nebo dřevo. Vyhýbat byste se měli nábytku s vysokým leskem, který odráží světlo, jež vás může zbytečně obtěžovat.

Tip: Policové regály bývají praktickým a stylovým řešením pro rozdělení místnosti na dvě části. To se hodí v případě, že nemáte pro kancelář místnost navíc a potřebujete si domu zvát klienty pro konzultace.

 Policové díly a regály jsou ideálním řešením pro všechny, kteří rádi vystavují na odiv své dekorativní nebo upomínkové předměty.
K prohlédnutí
 tady CZ | SK

K prohlédnutí tady CZ | SK

 
Stejně jako je vesmír nekonečný můžou i zásoby vašich sešitů, bloků či propisek. Zásuvkový kontejner vám tento problém může vyřešit.
K prohlédnutí tady CZ | SK

Útulnost nad zlato

Říká se, že prací trávíme jednu třetinu svého života. A abyste i tuhle část prožili (nebo přežili?) s příjemným pocitem, je třeba se obklopit hezkými věcmi v podobě dekoračních předmětůči živých květin. Jejich zařazením do kanceláře si život nejen zpříjemníte, ale i zjednodušíte. Takové designové tabule vám poslouží velký zápisníčeknástěnné kalendáře zajistí, že nezapomenete na žádnou schůzku a těžítka vám pohlídají důležité papíry.

Květiny vaší domácí kanceláři dodají na útulnosti a jejich zelené listy působí relaxačně na lidskou mysl.

Pracovna Evado - k prohlédnutí tady CZ | SK

Komentáře

Super článek. Myslím si, že v téhle době je velmi aktuální. Jsem párová terapeutka a právě si zařizuji svou kancelář doma. Většinu pokoje už mám zařízenou, ještě mi nedorazila sedačka , která je pro mě důležitá. Je velmi podstatné, aby se u mě klienti uvolnili a otevřeli se.
Dobrý den, článek mne moc zaujal. Dělám účetnictví z domova a domácí pracovna je přesně to, co mi chybí. Bohužel se už nějaký ten pátek musím ohýbat nad počítačem u konferenčního stolku v obýváku a záda to začínají už dost pociťovat :( Máme s manželem super byteček sehnaný na www.eurobydleni.cz a jednu prázdnou místnost navíc, takže tenhle článek mě definitivně utvrdil v zařízení vlastní pracovny. Díky :)
 

Nejnovější články

Lamino vs. masiv. Jaké postele jsou lepší?

Už se těšíte až svou starou vyměníte za novou? Jenže, jaký materiál bude nejlepší? Známé a osvědčené dřevo nebo nekomplikované lamino? Výběr nové postele se musí pořádně promyslet, proto se teď na oba tyto materiály společně podíváme a zjistíme jejich výhody a nevýhody.