Používáte zastaralý prohlížeč, který už se běžně nepoužívá. Pro správné zobrazení si prosím stahněte nový Internet Explorer nebo si stáhněte jiný prohlížeč. Například Google Chrome nebo Mozilla Firefox

Zavřít

Barvou roku 2018 je Ultra fialová! Jak ji zařadit do domácnosti?

Každý rok Pantone Color Institute v New Yorku vyhlašuje trendy v barvách a vybírá jednu, která bude vládnout módním kolekcím i trendům v interiérech. Po svěží zelené Greenery se barvou roku 2018 stala nepřehlédnutelná fialová. Konkrétně odstín Ultra Violet s kódem 18-3838. Proč právě tato barva?

Ultra Violet je odstín fialové, která se na barevné stupnici se řadí k chladnějším barvám. Podle prohlášení odborníků z Pantone Institutu má představovat pohled do budoucnosti, vizionářství a originalitu: „Ultrafialová nás přibližuje tajemstvím vesmíru, nástrahám, které před námi stojí, a objevy, které jsme učinili. Ohromná a nekonečná noční obloha symbolizuje, že nic není nemožné a neustále nás inspiruje k touze poznat vše mimo náš svět.“


JAK SE BARVA ROKU VYBÍRÁ?

Ačkoliv se to tak nemusí zdát, vybírání barvy roku je velmi komplexní proces zkoumající odborné analýzy sociálních, ekonomických a designových trendů. Zahrnuje spolupráci s designéry a dokonce podrobné dotazování a zkoumání neurologických reakcí lidí na jednotlivé odstíny. Další návrháři a výrobci poté následují tento příklad a postupně se v oblasti módy, kosmetiky a bytového designu rozšiřuje nabídka produktů v dané barvě.

přehled vůdčích barev z předchozích roků

                                               ULTRA VIOLET V DOMÁCNOSTI

To, že jedna barva vládne aktuálním trendům neznamená, že ještě dnes musíte přemalovat zdi a vyměnit nábytek. Fialová je velmi módní, ale musí se s ní zacházet opatrně. Patří k barvám, které pohlcují světlo a ve velkém množství evokuje chlad. Její nespornou výhodou je však adaptibilita pro všechny styly.

Když to vezmeme pěkně od podlahy, skvělým doplňkem pro vaší domácnost může být purpurový koberec. Při výmalbě se zase často používá jako doplňková barva, třeba na výklenek. Rafinovaně bude působit na záclonách, závěsech či jiném stínicím prvku. Doplňky v podobě váz, svíček či nádobí jsou pak jasnou volbou.


I nábytek  ve fialové barvě dokáže váš interiér skvěle oživit. Podívejte se sami.
 


Sedací souprava Amigo - z prohlédnutí zde CZ | SK


Sedací souprava Arezza - z prohlédnutí zde CZ | SK


Sedací souprava Rosso - z prohlédnutí zde CZ | SK

Pohovka Melfi - z prohlédnutí zde CZ | SK

Fialová ložnice sice působí na první pohled útulně a tajemně. Zdroj fotky pinterest.com

Ultra violet kombinujte například s šedou, bílou, růžovou či dalšími odstíny fialové. Zajímavě vynikne se zlatou či stříbrnou barvou. Běžně užívaná je také kombinace s přírodními tóny dřeva, která u vás doma navodí severskou atmosféru.

Komentáře

Na tento článek ještě nebyl vložen žádný komentář.

 

Nejnovější články

Lamino vs. masiv. Jaké postele jsou lepší?

Už se těšíte až svou starou vyměníte za novou? Jenže, jaký materiál bude nejlepší? Známé a osvědčené dřevo nebo nekomplikované lamino? Výběr nové postele se musí pořádně promyslet, proto se teď na oba tyto materiály společně podíváme a zjistíme jejich výhody a nevýhody.