Používáte zastaralý prohlížeč, který už se běžně nepoužívá. Pro správné zobrazení si prosím stahněte nový Internet Explorer nebo si stáhněte jiný prohlížeč. Například Google Chrome nebo Mozilla Firefox

Zavřít

Dejte zelenou sedačkám

Také s příchodem teplého počasí vyhledáváte spíš barevnější kousky? Pusťte radost i do svého obýváku. Zapomeňte na neutrální odstíny sedacích souprav, letošnímu roku vévodí zelená!

Proč právě zelená?
Podle Pantone Color Institute v New Yorku je barvou roku 2017 stala svěží zelená. Tento institut každoročně vyhlašuje barvu, která následně ovlivňuje módní návrháře, bytové designery i kosmetické novinky. Zelená má symbolizovat nové začátky, lístky čerstvé letní trávy, voňavou pažitku do polévky nebo zelené kuličky sladkého hrášku.

Jak zelenou používat?
Nemusíte svůj interiér zahltit zelenými doplňky, přemalovat zdi a vyměnit všechen nábytek. Úkol této barvy je spojovat, nikoliv vládnout. Stačí jeden kousek nebo doplněk a váš interiér bude i přesto plný svěžesti. Skvěle zafunguje v kombinaci s bílou barvou, jelikož toto spojení potlačuje dojem stísněnosti a navozuje dobrou náladu.

Zelenočerná sedací souprava Forest je ideálním kompromisem mezi barevnou neutrálností. Cena 10 300kč/385€

Kde je nejlepší začít?
Klidně začněte hned od základu. Taková sedací souprava ve svěží zelené barvě může být pro začátek ideální volbou. Vemte si, že většina lidí se při výběru sedací soupravy uchýlí k nějakému neutrálnímu odstínu, jako je například šedá, černá nebo hnědá. Ale není to škoda? Jasně, jde sice o kousek, který se pořizuje na delší dobu, takže by vás nějaká sezónnost nemusela zajímat. Nicméně zelená je mimo aktuálního trendu i barvou rovnováhy, klidu a naděje.  Vhodně zvolená barevnost interiéru zaručí, že si v obýváku odpočinete a budete se tam rádi vracet.Nevýznamné detaily s významem. Sedací souprava Harry jen za 10 500kč/390€


Elegantní sedací souprava Livio Bis zapadne do světlých interiérů. Cena 13 700kč/510€


Zářivě zelená vás naprosto oslní. Cena 9 000kč/335€

Sedací souprava ramos zaujme svým prostorem. Cena 18 500kč/690€

Sedací souprava Reno padne do oka především vyznavačům elegantního bydlení. Cena 15 600kč/580€

Komentáře

Na tento článek ještě nebyl vložen žádný komentář.

 

Nejnovější články

Lamino vs. masiv. Jaké postele jsou lepší?

Už se těšíte až svou starou vyměníte za novou? Jenže, jaký materiál bude nejlepší? Známé a osvědčené dřevo nebo nekomplikované lamino? Výběr nové postele se musí pořádně promyslet, proto se teď na oba tyto materiály společně podíváme a zjistíme jejich výhody a nevýhody.