Používáte zastaralý prohlížeč, který už se běžně nepoužívá. Pro správné zobrazení si prosím stahněte nový Internet Explorer nebo si stáhněte jiný prohlížeč. Například Google Chrome nebo Mozilla Firefox

Zavřít

Rozkládací soupravy s matrací - dvě mouchy jednou ranou!

Máte malý byt nebo pokoj, takže namísto postele sháníte  rozkládací pohovku pro každodenní spaní?  Takovou, která přes den poslouží jako klasický gauč a v noci nabídne hřejivou náruč pro sladké sny?

Dnešní nabídka sedacího nábytku je tak široká, že není problém najít sedačku, která naplní všechna vaše očekávání. Funkce jako je rozklad či úložný prostor jsou již takový standard. Ovšem ne každá rozkládací sedačka či pohovka vám zaručí zdravý a kvalitní spánek.

JAK VYBRAT KVALITNÍ ROZKLÁDACÍ POHOVKU?

Třetinu života prospíme. A to je dost dlouhá doba na to, abychom se si při výběru pohovky pro každodenní spaní dali opravdu záležet. Mějte na paměti následující: pohovku budete denně rozkládat a skládat, takže toho bude muset hodně snášet. Konstrukce by tedy měla být pevná a mechanismus rozkládání jednoduchý. Sledujte, zda po rozložení vznikla pevná a rovná plocha bez nadbytečných záhybů, které by vám mohly během spánku překážet. U výplní si hlídejte, zda jsou z elastického a prodyšného materiálu.

Vario vyvrací mýtus, že spaní na pohovkách je zárukou nekvalitního spánku - získala totiž ocenění "Diamond of Furniture 2017" v kategorii "Komfortní zóna"
K PROHLÉDNUTÍ
CZ | SK

Neméně kvalitní musí být i čalounění gauče. Existují druhy látek, které se vyrábějí s důrazem na otěruvzdornost (z naší nabídky př. sofia, monet, malmo, sawana, casablanca, sora…). Tato hodnota udává stupeň odolnosti proti „ošoupání“ látky, díky čemuž se může vyhnout brzkému poškození čalounění.

Jako takový bonus pak můžete brát úložné prostory, do kterých můžete odložit veškeré lůžkoviny.

Podstatnou věcí je samozřejmě rozměr spací plochy. Nejkomfortnější pro spaní dvou lidí je 90 cm, po rozložení tedy 180 cm, kdy se partneři nebudou nijak omezovat. Standardně doporučovaná délka se udává okolo 200 cm.

JAKÉ JSOU TEDY NEJVHODNĚJŠÍ?

Odpověď je jednoduchá: ty se zabudovanou matrací! Pokud plánujete využívat sedačku či pohovku ke spánku dlouhodobě, nemůžete pro sebe udělat nic lepšího.

Z naší nabídky sedacích souprav s matrací se můžete podívat například na Monte, Minos či pohovky Anita, Valencia a Logan.

Pohovka Valencia - K PROHLÉDNUTÍ  CZ | SK

Pohovka Logan - K PROHLÉDNUTÍ  CZ | SK


Rohová sedačka Minos - K PROHLÉDNUTÍ  CZ | SK

Komentáře

Na tento článek ještě nebyl vložen žádný komentář.

 

Nejnovější články

Lamino vs. masiv. Jaké postele jsou lepší?

Už se těšíte až svou starou vyměníte za novou? Jenže, jaký materiál bude nejlepší? Známé a osvědčené dřevo nebo nekomplikované lamino? Výběr nové postele se musí pořádně promyslet, proto se teď na oba tyto materiály společně podíváme a zjistíme jejich výhody a nevýhody.